Сир халумі: Калорійність, користь та як його готувати

Цей сир є одним із найвідоміших у світі, а походить він з Кіпру. Його особливість у тому, що його заведено смажити

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Сир халумі: Калорійність, користь та як…
Фото: Flickr

Depo.ua розкаже цікаву інформацію про сир халумі. 

Що таке халумі: калорійність, користь та шкода

халумі

Халумі – солонуватий і напівтвердий сир, який готують зі змішаного молока: козячого та овечого, а інколи додають коров'яче. Халумі є частиною грецької та кіпріотської кухні, проте за довгі роки існування здобув популярність у багатьох країнах світу. Його особливість у текстурі та високій температурі плавлення: через це його готують на пательні або на грилі. 

Халумі зберігають як у розсолі, так і без. Дехто порівнює його з моцарелою чи сулугуні.

Калорійність халумі: на 100 грамів – 261 калорія, 25 грамів білків, 17 грамів жирів та 2,6 грами вуглеводів. Такий хімічний склад робить халумі відмінним продуктом для тих, хто слідкує за фігурою, сидить на дієті, страждає від ожиріння чи діабету та активно займається спортом. 

Користь халумі: у цьому сирі містяться магній, фосфор, калій, вітаміни А, В, С і Е. Халумі допомагає підвищити імунітет, позбутися від стресу, покращити обмін речовин, зір, еластичність шкіри, стан нігтів та зубів і волосся, зміцнити кісні тканини, знизити рівень холестерину та нормалізувати діяльність серцево-судинної системи. 

Шкода халумі та застереження при вживанні: слід бути обережним тим, у кого алергія на лактозу. Цей сир багатий на сіль, що може викликати набряк, а тому слід не вживати понад 150 грамів продукту на день. Хронічні захворювання ШКТ і нирками можуть бути протипоказаннями. 

Як готувати, з чим смакувати і де придбати халумі 

халумі

Зараз цей сир стаж все більш популярним, особливо у літній період, коли українці влаштовують пікніки. Тому відповідь на питання, де придбати халумі, знайти нескладно.  Сир продається у мережевих супермаркетах, фермерських лавках та магазинах здорового харчування. Також цей сир можна замовити у магазинах онлайн і невеликих сироварнях.

Основний спосіб приготування халумі – це смаження без додавання олії. Просто берете суху та чисту пательню, нагріваєте, робити вогонь середнім, ближче до мінімального. Нарізаєте сулугуні шматками, приблизно 1.5-2 см, та обсмажуєте з двох сторін до готовності. Під час літнього сезону, халумі також смажать на грилі. Дехто їсть халумі сирим, а дехто запікає у духовці.

Як і з чим смакують халумі: сир додають до салатів, основних страв та  подають у якості закуски: його можна вмочувати у ягідний соус, класти на канапки. Халумі пасує до свіжих овочів: огірків, помідорів, зелені (кріп, базилік, петрушка та м'ята), перцю. Халумі подають до ковбасок, м'яса гриль, морепродуктів. Його смак добре розкривають персик, кавун, диня та нектарин. 

Щодо напоїв, то цей молодий і солоний сир прекрасно пасує до десертних білих вин. Проте можна поекспериментувати і спробувати подати до смаженого халумі сухий сидр, сухе ігристе чи сухе молоде вино. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кухня

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme