Depo.ua Logo

Depo.Кухня: Готуємо деруни з печерицями

На Depo.Кухні пропонуємо приготувати деруни печерицями та порадувати цією простою та смачною стравою близьких

Depo.Кухня: Готуємо деруни з печерицями…

З хрумкою скоринкою по краєчках, запашні та смачні деруни люблять майже всі українці. На наших просторах існує чимало їх назв: беці, гейзебубели, кийзлики і кремзлики, рисилованики і пертушаники, тертюхі, терчінікі і це далеко не всі. Та як би їх не називали, найголовніше в страві – її  смак та доступність інгредієнтів. Основним складником тут виступає картопля, а вона є у кожному магазині.

Наші пращури готують ці картопляні оладки з давніх-давен. Є не одна історія про те, як картопля потрапила в Україну. За однією з них, її вперше посадили у 1805 році в Харківській губернії. На територію Карпат картопля потрапила з Австрійської Імперії. Місцеві мешканці довгий час її не сприймали.

Розпробували картоплю та почали її культивувати приблизно з кінця ХІХ століття. І почалось! Картопля так полюбилась людям, що її почали додавати ледь не до кожної буденної страви.

Говорячи про деруни, то вперше рецепт цієї страви був оприлюднений в 1830 році кулінаром польського походження Яном Шітлером.

Вважається, що саме його рецепт поклав став основою сучасного рецепта дерунів. Шітлер запозичив і трохи удосконалив рецепт німецьких картопляних оладок. Людям рецепт Шітлера сподобався і популярність дерунів почала рости. Вважається, що назва страви пішла від слова "дерти", тобто терти.

Деруни можна робити як з начинкою так і без. Із січеним м’ясом або фаршем, сиром, печерицями або іншими грибами, та з цибулею - деруни виходять ще смачнішими.  До столу їх подають зі сметаною, ряжанкою, сиром, шкварками. У традиційному рецепті є навіть соус для дерунів на основі сметани: у сметану додають підсмажену цибулю, дрібно порізані підсмажені гриби і заправляють підсмаженим борошном. А ще деруни можна складали у макітру, горщик, або у будь-яку іншу форму для запікання, залити сметаною і запекти. Кулінарний оргазм у такому випадку гарантовано!

У традиційній українській кухні деруни споживали найчастіше у неділю — на сніданок або вечерю. На Прикарпатті деруни – це друга після баношу страва.

Найулюбленіший рецепт дерунів на Depo.Кухні – з печерицями та сметаною. За бажанням ви можете замінити печериці білими грибами. Це буде не менш смачно.

 

Як приготувати деруни з печерицями - покроковий рецепт

Інгредієнти: 

(на 3 великі порції)

  • Картопля — зображення інгредієнта
    Картопля

    600 г

  • Печериці — зображення інгредієнта
    Печериці

    250 г

  • Цибуля — зображення інгредієнта
    Цибуля

    2 цибулини середнього розміру

  • Яйця — зображення інгредієнта
    Яйця

    2 шт.

  • Борошно — зображення інгредієнта
    Борошно

    4 ст.л.

  • Сіль — зображення інгредієнта
    Сіль

    за смаком

  • Перець чорний — зображення інгредієнта
    Перець чорний

    за смаком

  • Олія — зображення інгредієнта
    Олія

    для смажіння

  • Сметана — зображення інгредієнта
    Сметана

    для подачі

Приготування: 

- Печериці миємо, ріжемо дрібно, підсмажуємо на олії до золотистого кольору;

нарізаємо печериці для дерунів

- Картоплю чистимо і натираємо на дрібній тертушці, цибулю також натираємо, або нарізаємо її дуже дрібно. Додаємо сюди ж сіль, мелений перець, перемішуємо;

натираємо картоплю дрібно

- Додаємо яйця, борошно. Ще раз ретельно перемішуємо;

- Картопляна маса має бути густою і за консистенцією нагадувати тісто для оладків;

- Накладаємо ложкою масу на сковорідку (порційно) і смажимо. На середину ще не присмаженої сторони деруна накладаємо трохи печериць, на печериці трохи картопляної маси (аби начинка не випала під час перегортання) і смажимо деруни з іншої сторони. Ознака того, що дерун потрібно перегортати - золотистий хрумкий обідок навколо нього; 

в середину деруна на сковорідці накладаємо печериці

подаємо деруни зі сметаною

- Подаємо зі сметаною. За бажанням у сметану можна додати дрібно порізаний кріп. 

  • 3 порції

  • 80 гривень

  • 297 Ккал/100 г

  • 45 хвилин

Особливості приготування

- Коли ви натерли картоплю для дерунів, обов'язково віджміть з неї зайвий сік, аби маса не була надто рідкою;

- Деруни потрібно смажити одразу після приготування картопляної маси на добре розігрітій пательні;

- Обираємо для дерунів картоплю з високим вмістом крохмалю. Молода картопля не підходить, адже вміст крохмалю в ній низький.Варто брати зрілі картоплини з шорсткою шкіркою і жовтуватою серединкою;

- Натирати картоплю можна як на дрібній тертушці, так і на крупній. У тих дерунах, де картопля була натерта на крупній тертці, скоринка виходить більш засмаженою, з тонкими ажурними краями;

- Деруни можна смажити і без яєць. Крохмаль не дасть тісту розпастись. Але завдяки яєчному жовтку деруни мають красивий яскравий колір. Тож, додавати яйця чи ні – вирішуйте самі!

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme