Як приготувати розсипчастий рис: ТОП-3 дієві поради

Розсипчастий рис – чудовий і поживний гарнір. Але навіть досвідчені куховари шукають способи, як приготувати рис, аби він не злипався 

Журналіст відділу «Життя»
Як приготувати розсипчастий рис: ТОП-3 д…
Фото: Pixabay

Depo.ua підкаже декілька лайфхаків, які допоможуть приготувати розсипчастий рис. Раніше ми розповідали, як приготувати найсмачніші заправки для салату на будь-який смак. 

Як правильно варити рис: головні умови

рис

Усе залежить від сорту, пропорцій, тривалості варки та можливих додатків. Також важливо розуміти, що не всі сорти рису підходять для приготування розчипчастого гарніру. 

Види рису

рис сирий різних видів

Рис розрізняють за формою зерна, за кольором та  способом обробки. У світі існує понад півтисячі сортів, тому обрати той, з якого вийде розсипчастий гарнір, не так вже й просто.

Довгозерний рис – існує білого та коричневого кольору. Ідеально підходить для гарніру розсипчастої структури, адже під час варіння завдяки своїй формі поглинає не так багато води, як інші сорти. Одним із найпопулярніших сортів довгозерного рису є басматі. 

Круглозерний і середньозерний сорт рису – рекордсмени з вмісту крохмалю, тому вбирають дуже багато води під час приготування. Після варки такий рис може злипатися. 

Коричневий рис – є мінімально обробленим, тому містить чимало корисних вітамінів, мікро і макро- елементів. Саме цей вид сорту завжди виходить розсипчастим. Єдиний недолік – невеликий термін зберігання. 

Білий шліфований рис – містить багато крохмалю, тому часто виходить не розсипчастим. До того ж під час обробки втрачає усі корисні якості. 

Пропарений рис – ідеальний вид рису, який має властивості коричневого рису, проте готується швидше і легше. 

Отже, ці сорти рису гарантують після приготування отримати розсипчастий гарнір: басматі, жасмин, червоний рис, чорний тібетський рис, коричневий рис, дикий рис, рис узбецьких сортів – чунгара, девзіра і дастар-сарик.

Проте правильний сорт не гарантує відмінного результату, адже потрібно враховувати пропорції рису та води. 

Пропорції

рис варений

Пропарений довгозерний рис

Його слід промити лише один раз, бо цей вид крупи містить невелику кількість крохмалю. Промиваємо під проточною водою, відкинувши рис на друшляк. Пропорція для такого рису: 1 склянка рису на 2 склянки води чи бульйону. 

Коричневий рис

Такий рис потрібно довго промивати від крохмалю під проточною водою, а згодом замочити у холодній воді на чотири години. Пропорція: на 1 склянку рису – 2.5 склянки води.

Короткозерний рис

Якщо у домі нема відповідного сорту для отримання розсипчастого гарніру, можна отримати прийнятний результат з наявного виду крупи.  Головне – правильно його приготувати. Спочатку треба промити рис під проточною водою до стану, коли вода з-під нього стане прозорою. Звісно, про вітаміни і корисні властивості вже не йтиметься, проте це дозволить отримати смачний гарнір, а не в'язку кашу. Пропорція: на 1 склянку рису – 3 склянки води. 

Дикий рис

Цей сорт рису потребує довгого варіння і, відповідно, більшого обсягу води. Пропорція: 1 склянка дикого рису на 3.5 склянки води. 

Скільки варити рис і що додати

варений розсипчастий рис

Аби гарнір вийшов розсипчастим, важливо не обрати не тільки правильну пропорцію, а й оптимальний час приготування та додатки, які зроблять рис смачнішим. 

Звісно, потрібно зважати на час, вказаний на упаковці продукту, проте є і класичні рекомендації.  

Також існує чимало суперечок, коли ж класти рис – на початку приготування чи після закипання води. Краще  робити це після закипання, але за умови, що рис до того вимочений чи промитий. 

Пропарений довгозерний рис

Час варіння: 25-30 хвилин

Що додати: сіль, рослинну олію чи вершкове масло 

Коричневий рис

Час варіння: 30-35 хвилин

Що додати: рослинну олію чи вершкове масло, сіль, спеції

Короткозерний рис

Час варіння: 20-25 хвилин

Що додати: рослинну олію чи вершкове масло, сіль, спеції

Дикий рис

Час варіння: 40-45 хвилин

Що додати: рослинну олію чи вершкове масло, сіль, спеції

Цікаві лайфхаки для отримання розсипчастого рису

дикий рис

Ці загальні поради також допоможуть отримати смачний гарнір.

  • дочекайтеся закипання води, додайте рис і після повторного закипання помішайте тільки один раз
  • оберіть каструлю з товстим дном середнього розміру, краще, якщо це буде ківш або каструля з широкими бортами
  • спробуйте спочатку підсмажити рис на сухій пательні до коричневого стану
  • варіть рис на маленькому вогні із закритою кришкою, а потім замотайте каструлю у теплу ковдру і дайте настоятися рису хвилин 20
  • додавайте вершкове масло та спеції до рису під час варіння, а не після. 

Смачного! 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кухня

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme