Горіхова паста: У чому її користь і як приготувати вдома з арахісу, фундука та мигдалю

Горіхову пасту можна намащувати на хліб або їсти так. У її складі — багато корисних вітамінів і мікроелементів, а готувати її просто і недовго

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Горіхова паста: У чому її користь і як п…
Фото: Рixabay

Найчастіше паста робиться з арахісу, але можна також зустріти цей виріб з мигдалю, фундука, кеш'ю чи волоських горіхів. Попри те, що сьогодні горіхову пасту можна придбати практично скрізь, вдома вона виходить набагато смачнішою та кориснішою. Depo.ua розповість, як зробити горіхову пасту вдома, в чому її користь та яка калорійність. Раніше ми ділилися рецептами млинців на молоці, кефірі, йогурті, вівсянці і з різними начинками.

Користь горіхової пасти

Горіхи дуже калорійні, тому й паста з них — не та страва, яку можна багато з'їсти. У ній міститься багато ненасичених жирів, магнію й вітаміну Е, які позитивно впливають на роботу серця і нервової системи. Також горіхова паста — це джерело білка й клітковини, що робить її дуже ситною.

Горіхова паста без добавок не має істотного впливу на рівень глюкози в крові, тому підходить людям з діабетом. Для спортсменів ця страва — відмінне доповнення до раціону, оскільки білок в складі сприяє росту м'язової маси. Вживання горіхової пасти на постійній основі приведе до ладу нервову систему, поліпшить пам'ять та зміцнить імунітет.

Калорійність горіхової пасти

Горіхова паста з хлібом

Калорійність кожного виду пасти може відрізнятися залежно від горіхів і добавок. Наводимо приблизну калорійність страв у чистому вигляді.

  • Арахісова має калорійність 588,4 кКал на 100 г: білки — 25, вуглеводи — 20, жири — 50.

  • Мигдальна — 575 кКал: білки — 21, вуглеводи — 21, жири — 49.

  • Горіхова паста з фундука — 628 кКал; білки — 28, вуглеводи — 15, жири — 52.

  • Паста з горіхів кеш'ю — 612 кКал: білки — 18, вуглеводи — 33, жири — 48.

  • Паста з волоських горіхів — 565 кКал: білки — 19 г, вуглеводи-12 г, жири — 49 м

Як і скільки зберігається горіхова паста

Продукт домашнього приготування має довгий термін зберігання (кілька місяців). Пасту можна тримати як у холодильнику, так і просто на полиці.

Варто зазначити, що паста з добавками зберігається довше, а ось та, в якій є сіль або цукор, може з часом зіпсуватися, тому краще їсти її, поки свіжа.

Як приготувати горіхову пасту: рецепти з різних видів горіхів

Найпопулярнішою вважається арахісова паста — її й готувати швидше, і горіхи коштують набагато дешевше. Проте, якщо зайнятися приготуванням пасти з мигдалю, фундука або кеш'ю власноруч – можна навіть заощадити, а вийде не гірше, ніж магазинна. Рецептів горіхової пасти багато — хтось додає мед, цукор, сіль, шоколад або змішує кілька видів горіхів. Кожна виходить по-своєму смачна й ситна.

Арахісова паста: класичний рецепт

Арахіс - головний інгредієнт пасти з горіхів

Арахісова паста домашнього приготування — найкраща альтернатива покупній, оскільки можна контролювати якість і кількість інгредієнтів.

Перед приготуванням пасти потрібно рівномірно розподілити ядра арахісу на деку та витримати в духовці близько 10 хвилин при температурі 160-170 градусів. Так арахіс набуде золотистого відтінку і стане більш ароматним. Можна готувати пасту і з сирих горіхів.

Як зробити арахісову пасту вдома

  1. В комбайн або блендер помістіть теплий арахіс і подрібніть його до дрібної крихти.

  2. Через дві хвилини знову ввімкніть пристрій на 40 секунд — арахісова крихта стане схожа на мокрий пісок і почне виділяти масло.

  3. Включаємо електроприлад знову на хвилину — арахісове масло зліпить часточки горіхів. Також можуть з'являтися тверді шматочки, що прилипатимуть до стінок блендера. Їх потрібно зібрати і додати до загальної маси.

  4. Знову включаємо блендер на хвилину (на максимальну швидкість), і отримуємо густу кремову текстуру.

  5. Комбайн або блендер може перегріватися. В такому випадку краще відключити прилад, дати йому охолонути і потім продовжити приготування арахісової пасти.

Можна додати в пасту мед, цукор або сіль. Непоганим доповненням буде кленовий сироп або фініки. У такому випадку потрібно влити в пасту трохи рослинної олії і перемішувати суміш в комбайні або блендері протягом двох хвилин.

Шоколадно-горіхова паста

Шоколадно-горіхова паста виходить дуже смачною

Домашня паста з горіхів і шоколаду — варіант для ласунів.

  1. Сушимо і подрібнюємо арахіс (2 склянки), як в попередньому рецепті класичної пасти.

  2. Додаємо до маси ½ склянки несолодкого порошку какао, ¼ склянки цукрової пудри, стільки ж солі й чайну ложку рослинної олії — знову перемішуємо протягом двох хвилин.

  3. Перекладаємо пасту в герметичну місткість і поміщаємо в холодильник.

Горіхова паста: рецепт з мигдалем

Пасту з мигдалем готувати дуже легко

Попри високу вартість мигдалю, паста з нього містить менше насичених жирів і набагато корисніша за арахісову. Готувати її вдома — простіше простого, а їсти — одне задоволення.

Мигдаль потрібно просушити в духовці протягом 10 хвилин, подрібнити в комбайні або блендері і додати трохи рослинної олії. У пасту з мигдалю можна також додати сіль, цукор та інші інгредієнти для посилення смаку.

Фундучна паста: рецепт

Фундучна паста - відмінна закуска до чаю

Паста з фундука, або урбеч, готується шляхом подрібнення ядер лісового горіха (інші варіанти назви — ліщина або фундук). Горіхи можна використовувати як свіжі, так і ті, що було заготовано на зиму. У класичному рецепті ніяких добавок у пасті нема, проте для смаку можна додавати сіль, цукор, шоколад, мед або сухофрукти.

Спосіб приготування

  1. Обсмажте на сковороді ядра лісового горіха 5-7 хвилин. Важливо обсмажити таким чином, щоб серединка залишилася сирою. Інакше при перемелюванні сушених лісових горіхів утвориться горіхова мука.

  2. Остудіть горіхи і зніміть з них шкірку. Помістіть ядра в комбайн або блендер і подрібніть. Як і до інших видів горіхових паст, до фундучної можна додавати цукор, сіль, какао, мед або сухофрукти. Також смачною буде паста з додаванням насіння соняшника.

Арахісова паста "Нутелла"

Поживна арахісова паста "Нутелла"

Такий продукт важко назвати дієтичним, але смаком домашня "Нутелла" не поступається магазинній. До того ж всі інгредієнти в ній – натуральні.

Складові

  • фундук — 50 г
  • молоко — 180 мл
  • сухе молоко 3 ст. л.
  • цукор — 120 г
  • какао-порошок — 4 ст. л.
  • вершкове масло — 200 г
  • ванільний цукор — 1 ч. л.
  • сіль – на смак

Спосіб приготування

  1. У місткості змішайте молоко, цукор, ванільний цукор, сухе молоко і какао-порошок. Поставте на вогонь і доведіть до кипіння.

  2. Подрібніть фундук і додайте його в молочну суміш. Також додайте вершкове масло і розмішайте, щоб воно розчинилося.

  3. Поставте місткість знову на вогонь, доведіть до кипіння і проваріть ще п'ять хвилин. Суміш повинна загуснути, а по консистенції нагадувати згущене молоко.

Горіхова паста з волоських горіхів

Паста з волоських горіхів

Волоських горіхів у багатьох вдома є вдосталь, тому не зайвим буде урізноманітнити раціон і приготувати смачну пасту. Цю страву можна не лише вживати як намазку на здобу, а й використовувати для заправки салатів. До того ж горіхова паста — відмінний подарунок людям, які віддають перевагу корисним продуктам.

Складові

  • волоські горіхи (очищені) — 200 г
  • сіль — 0,5 ч. л.
  • мед — 4 ст. л.

Горіхова паста з такими пропорціями виходить злегка густуватою. Щоб зробити її рідшою, можна додати чайну ложку рослинної олії.

Спосіб приготування

  1. У блендер або комбайн помістіть горіхи і ретельно подрібніть.

  2. Додайте до отриманої маси мед і сіль, знову подрібніть.

  3. Перекладіть пасту до скляної місткості і зберігайте в холодильнику.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кухня

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme